Bezpieczne i niebezpieczne preparaty na odchudzanie

Posted under Suplementy na odchudzanie - autor: a.m. on niedziela 7 Sierpień 2011 at 11:18
Odchudzanie

Bezpieczeństwo w tym przypadku jest kwestią względną. Z każdego rodzaju suplementacją można przesadzić, a wtedy to, co miało wywoływać korzystny wpływ na zdrowie zaczyna działać niekorzystnie. Tak zresztą jest ze wszystkim – może nam nawet zaszkodzić dieta, sen – zdrowy w odpowiedniej ilości w nadmiarze działa niekoniecznie pro zdrowotnie, aktywność fizyczna niezbędna dla dobrego samopoczucia i zdrowia w nadmiarze może prowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu co przekłada się na zwiększenie podatności na kontuzje i choroby. Umiar i znalezienie złotego środka w przypadku każdej naszej aktywności jest jednym z głównych filarów bezpieczeństwa. To samo dotyczy preparatów na odchudzanie, ale istnieją takie preparaty na odchudzanie, które nawet w niewielkich ilościach mogą nam zaszkodzić i takie, które w zasadzie zaszkodzić nie są w stanie (pod warunkiem zachowania umiaru).

Jakie preparaty na odchudzanie są niebezpieczne?

Na pewno takie, które bazują na sibutraminie i efedrynie – tych na czarnym rynku spotkamy najwięcej, bowiem większość takich tabletek dostępna jest jedynie na receptę, a niektóre wręcz są powoli wycofywane ze sprzedaży. Czołowym przedstawicielem preparatów na odchudzanie na bazie sibutraminy jest meridia – lek, który nie raz i nie dwa spowodował już śmierć u przyjmującej go osoby. Meridia i jej podobne preparaty na odchudzanie były bądź też są stosowane jedynie w leczeniu chorobliwej otyłości tj. otyłości takiej, która sama w sobie zagraża życiu i zdrowiu. Ewentualne skutki uboczne leku są też co prawda niebezpieczne, ale wybierając mniejsze zło u osób chorobliwie otyłych przeprowadza się czasem kuracje środkami niebezpiecznymi z uwagi na to, że zagrożenia wynikające z choroby (chorobliwej otyłości) i tak są większe niż potencjalne skutki uboczne. W każdym takim przypadku zaordynowanie leku poprzedzone jest jednak wykonaniem serii badań, na podstawie których lekarz ocenia, czy u danej osoby można zastosować dany preparat. Preparaty na odchudzanie z subitraminą powinny być też stosowane pod stałym nadzorem lekarza.
Efedryna to kolejny czarny koń wśród wspomagaczy odchudzania. Substancja jest niebezpieczna, bo oprócz tego, że jej stosowanie również ma skutki uboczne (tak jak sibutramina) to dodatkowo uzależnia.

Szczególne zagrożenia

Jednym z podstawowych zagrożeń i tak pozostaje nasza niefrasobliwość. Stosując preparaty na odchudzanie wykazujemy często nadmierną beztroskę i brak odpowiedzialności za siebie i własne zdrowie. Kupujemy coś, bo ktoś inny to poleca i zachwala i, co gorsza, kupujemy to coś w ciemno – nie sprawdzając składu preparatu bądź też nie mogąc go sprawdzić, bo skład nie został podany na opakowaniu. Podstawowe zalecenie odnośnie bezpieczeństwa brzmi: wybieraj to, czego skład możesz sprawdzić, coś co nie zawiera niedozwolonych i szkodliwych substancji i coś co jest sprzedawane przez renomowanego producenta i zaufanego sprzedawcę. Wszelkie inne zakupy są mniej lub bardziej niebezpieczne.

Jakie preparaty na odchudzanie są bezpieczne?

Takie, których składniki wydają się być dość neutralne i są suplementami czyli autentycznymi dodatkami do diety – czymś co na dobrą sprawę możemy sobie dostarczyć (i dostarczamy, aczkolwiek w niewielkich ilościach) w zjadanych pokarmach, vide: błonnik. Warto zwrócić uwagę na chrom – który jakkolwiek nie działa na każdego u wielu osób przyczynia się do redukcji apetytu na słodycze. Warto zwrócić uwagę na Hoodię Gordonii – która stosowana od wieków przez mieszkańców Afryki nie wykazuje raczej działań niepożądanych, a za to w zdecydowanej większości przypadków obniża łaknienie. Warto sięgnąć po błonnik – aczkolwiek jest on dość kontrowersyjny wielu osobom pomaga zapanować nad apetytem. Warto wreszcie odrobinę przyspieszyć metabolizm wypróbowując resveratrol, czy jagody Acai, sprawdza się też L-karnityna. Jednym z lepszych poskramiaczy łaknienia wydaje się być też 5htp – prekursor serotoniny (całkiem naturalny i bezpieczny w umiarkowanych dawkach). Środków takich jest sporo, ale trzeba wiedzieć o jednym – większość z nich działa bardzo zróżnicowanie tj. jednym osobom faktycznie ułatwia odchudzanie, innym niekoniecznie u jeszcze innych stosowanie takich suplementów może wręcz wywołać pewien dyskomfort fizyczny. Preparaty na odchudzanie trzeba dobierać indywidualnie i niestety oznacza to, że konieczność eksperymentowania.

Podobne artykuły:

  1. Skuteczne preparaty na odchudzanie: jakie to są?
  2. Poznaj trzy najskuteczniejsze preparaty na odchudzanie
  3. Odchudzanie tabletki: poznaj dwa super skuteczne preparaty odchudzające!
  4. Szybkie, łatwe i bezpieczne odchudzanie – czy to możliwe?


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved