Diety odchudzające to nie wszystko

Posted under Diety odchudzające, sposoby na odchudzanie, Ćwiczenia odchudzające - autor: izabela on niedziela 6 Czerwiec 2010 at 09:18
Odchudzanie

Chcemy schudnąć, jednak nie wiemy jak się za to zabrać. O odchudzaniu wiemy bowiem tyle, że należy wybrać odpowiednią dietę odchudzającą i ją stosować. Okazuje się jednak, że diety odchudzające to nie wszystko. Szybkie, a zarazem bezpieczne odchudzanie może wymagać dodatkowych „wspomagaczy”.

Kilka słów o dietach odchudzających

Jeżeli cierpimy z powodu znacznej nadwagi bądź otyłości najlepiej nie odchudzać się na własną rękę. Znacznie rozsądniejszym wyborem jest wizyta u dietetyka – nie specjalisty od żywienia. Ten pierwszy posiada bowiem wykształcenie medyczne, więc jest w stanie dobrać taką dietę, która uwzględnia również nasze ewentualne schorzenia.

Odchudzanie z tak zwanymi „dietami cud” może być ryzykowne, aczkolwiek należy pamiętać, by odchudzać się z głową. Wybierzmy dietę odchudzającą, która nie będzie dla nas zbyt rygorystyczna. Dietetycy polecają dietę 1000 kcal, której celem jest ograniczenie ilości spożywanych kalorii do 1000. Dieta ta nie powinna trwać dłużej niż cztery tygodnie. Jeśli chcemy stosować ją znacznie dłużej, wówczas konieczna jest konsultacja z dietetykiem. Na dłuższą metę bowiem dieta 1000 kcal nie dostarczy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości składników mineralnych oraz witamin.

Pamiętajmy, że bezpiecznie jest zrzucać w ciągu tygodnia około jednego kilograma. Oznacza to, że w ciągu miesiąca nie powinniśmy schudnąć więcej niż cztery kilogramy. Tylko wtedy mamy pewność, że odchudzanie jest – może nie szybkie, lecz przede wszystkim bezpieczne.

Dieta odchudzająca nie wystarczy…

Wiele osób, gdy uda im się uzyskać odpowiednią masę ciała na tym poprzestaje. Jednak bardzo szybko przekonują się, że to nie wystarczy. Bywa tak, że dodatkowe kilogramy powracają, a to oznacza, że kurację odchudzającą musimy powtórzyć.

Potrzebna dieta stabilizacyjna

By uniknąć nieprzyjemnego i powracającego jak bumerang efektu jo-jo, musimy wprowadzić w nasze życie kilka zmian. Przede wszystkim nie możemy wrócić do naszych poprzednich nawyków żywieniowych. A to dlatego, że to właśnie z ich winy żadna kuracja odchudzająca nie kończy się sukcesem. Oczywiście nie oznacza to, że już do końca życia nie możemy zjeść więcej niż 1000 kcal. Ilość dostarczanych wraz z produktami spożywczymi kalorii powinna być wprowadzana stopniowo. Nie należy więc „zjadać” swojej lodówki.

Po drugie – aktywność fizyczna

Nic nie pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a potem w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała tak, jak aktywność fizyczna. Ćwiczyć można w każdym sposób – ograniczeń nie ma. Najlepiej jednak wybrać taki rodzaj sportu, który sprawia nam przyjemność. Bowiem będziemy musieli ćwiczyć, jeśli nie codziennie, to chociaż trzy razy w tygodniu przez co najmniej trzydzieści minut.

Jeżeli w wodzie czujemy się jak ryba, warto zapisać się na aqua aerobic. Jest to rodzaj treningu aerobowego, czyli takiego, który bardzo skutecznie pozbywa się nadmiaru tłuszczu zgromadzonego w tkankach. Ćwicząc w wodzie można spalić od 400 do 500 kcal w ciągu czterdziestu pięciu minut. Jest to nieco więcej aniżeli w przypadku tradycyjnych ćwiczeń w klubie fitness. Różnica ta związana jest z koniecznością pokonywania oporu wody. Podczas aqua aerobicu pracują wszystkie mięśnie, nawet te, które na co dzień nie są używane. Ćwiczenia w wodzie przyczyniają się ponadto do usprawnienia przemiany materii oraz powoduje przyspieszenie usuwania z organizmu substancji toksycznych. Warto również wiedzieć, że aqua aerobic to także doskonały masaż ciała oraz… sposób na cellulit.  Wodna gimnastyka znakomicie uelastycznia skórę oraz ją ujędrnia. Ale by skorzystać z magicznej odchudzającej mocy aqua aerobicu wcale nie musimy zapisywać się do klubu fitness. Zbliżają się wakacje, a więc doskonały sposób, by zanurzyć się w morzu bądź jeziorze. Niezbędne będą takie akcesoria jak: piłka czy deska do nauki pływania. Do ćwiczeń-zabawy można zaprosić rodzinę oraz znajomych. W wodzie można pograć w siatkówkę albo pościgać się.

Na wilczy apetyt

Wiadomo, że diety odchudzające wymagają od nas pewnych wyrzeczeń. Nie można zbyt dużo jeść. Podobnie z dietą stabilizacyjną. I w tym przypadku nie należy nadmiernie się objadać. Z pomocą przychodzą więc tabletki na odchudzanie z kategorii supresantów apetytu. Są to specyfiki sprzedawane jako suplementy diety, a więc całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia – pod warunkiem, że zawierają substancje pochodzenia roślinnego.

Najbardziej naturalnym supresantem jest błonnik. Ma on zdolność pochłaniania wody. Pod jej wpływem jest on w stanie zwiększyć swoją objętość nawet sześciokrotnie. Dzięki temu zwiększa on swoją objętość w żołądku, a my tym samym nie odczuwamy nadmiernego głodu. Błonnik ponadto poprawia perystaltykę jelit. Warto również wiedzieć, że przyczynia się on do spowolnienia wchłaniania węglowodanów oraz tłuszczów. Dzięki temu unikamy nagłych skoków poziomu cukru we krwi.

Godne polecenia się preparaty zawierające w swoim składzie hoodię. Jest to roślina, która również hamuje głód. A to wszystko poprzez wpływanie na ośrodek apetytu w mózgu. Dociera do niego sygnał, że już nie jesteśmy głodni, chociaż zjedliśmy mniej.

Apetyt na słodycze hamują preparaty zawierające chrom.

5,1 k

Podobne artykuły:

  1. Pływanie – sposób na odchudzanie
  2. Tabletki na odchudzanie jako dodatek do diety hollywoodzkiej
  3. Odchudzające jagody Acai berry
  4. Czy są skuteczne sposoby na płaski brzuch?
  5. Poznaj sprawdzone sposoby na płaski brzuch


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2021 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved