Jakie środki odchudzające są najskuteczniejsze?

Posted under Suplementy na odchudzanie - autor: a.m. on środa 12 Październik 2011 at 13:48
Odchudzanie

Jak znam życie wiele osób odpowie, że żadne. Sceptycy, których pełno wokół nas, przekonują nas że jedynie silna wola i samozaparcie czyli de facto zmiana nawyków dietetycznych i zwiększenie aktywności fizycznej doprowadzą nas do sukcesu w odchudzaniu. Faktem jest, że jedynie dieta i ruch mogą nas odchudzić, ale środki odchudzające są dość dobrym wspomaganiem o czym przekonało się wiele osób stosujących suplementację Acai Berry Select, Hoodią Gordonii czy wreszcie nawet zwykłym chromem. Badania naukowe skupiające się na tego typu suplementach nigdy nie są jednoznaczne, ogromną rolę odgrywają w tym przypadku nasze indywidualne reakcje i jakkolwiek nie możemy spodziewać się, ze stosując środki odchudzające schudniemy bardzo szybko, bezboleśnie i bardzo skutecznie (tj. bez efektu jojo) możemy liczyć na to, że dzięki nim nasze odchudzanie będzie nieco łatwiejsze i nieco efektywniejsze.
Aby odnieść sukces w odchudzaniu, oprócz diety i ćwiczeń powinniśmy bardzo indywidualnie dobierać suplementację. Środki odchudzające, które zastosujemy, należy bezwzględnie dostosować do własnych potrzeb, a często posłużyć się przy tym obserwacjami. Doskonałym przykładem takiego środka jest chrom.

Środki odchudzające z chromem

Chrom jest minerałem, którego często brakuje w naszej diecie, ale co ciekawe trudno tak naprawdę określić wielkość zapotrzebowania na ten pierwiastek. Badania naukowe dowodzą, że chrom w pewnym stopniu wpływa na gospodarkę cukrami, przez co wpływa też na nasz apetyt na słodycze. Problem jedynie w tym, że chrom sprawdza się jedynie u części osób. Jedni więc będą go zachwalać (znam przynajmniej dwie panie, którym udało się schudnąć stosując suplementację chromem) inni stwierdzą że chrom nie działa (nie działa np. na mnie). Czy to znaczy, że chrom jest przeceniony, przereklamowany i zupełnie nieprzydatny? Oczywiście że nie, jedynie reagujemy nań różnie i bardzo indywidualnie dlatego oceny środków odchudzających bazujących na chromie są tak niejednoznaczne.

Jak więc ograniczyć apetyt?

Najmniej zawodne (a de facto niezawodne) są środki odchudzające, w których znajduje się wyciąg z kaktusa o nazwie Hoodia Gordonii. Roślina ta, wykorzystywana od wielu wielu lat przez plemiona Afrykańskie przemieszczające się na bardzo duże odległości w warunkach kiepskiego dostępu do wody i do pożywienia, oddziałuje na układ nerwowy i sprawia, że ciało tak jakby zapominało o głodzie. Szczegóły znajdziecie na stronach zawierających publikacje naukowe i wyniki badań nad Hoodią (np. pub-med), jej działanie potwierdzają osoby stosujące środki odchudzające z Hoodią. Problemem w tym przypadku może yć jedynie dostęp do tych środków wspomagających odchudzanie. Oryginalna Hoodia tj. suplementy zawierające wyciąg z tego kaktusa są drogie, toteż na rynku pojawia się mnóstwo tanich podróbek. Kupując Hoodię wybierajmy te preparaty, które zostały sprawdzone, mają certyfikaty i dostępne są w renomowanych sklepach. Jedynie wtedy możemy mieć pewność, że pieniędzy nie wyrzucimy w błoto i że wybrany środek odchudzający na nas zadziała.

Problem – metabolizm

Czasami to nie apetyt jest problemem. Sporo osób odchudzających się ma tak rozregulowany metabolizm że nawet przy bardzo restrykcyjnej diecie osoby te mają problemy ze spaleniem tkanki tłuszczowej. Rozwiązaniem są w tym przypadku takie środki odchudzające, które wpływają na metabolizm przy czym wcale nie mam tu na myśli termogeników czy im podobnych intensywnie działających tabletek. W razie problemów ze schudnięciem metabolizm podniesie odpowiednia dieta (bogata w białko, ale uwaga – nie mam na myśli diet typowo białkowych jak dieta Dukana na przykład) i stosowanie środków odchudzających zawierających zieloną herbatę, 7 keto czy jagody Acai.
Pamiętając, że metabolizm może też być obniżony wskutek niedoczynności tarczycy (na przykład) czasem warto się dodatkowo przebadać i ewentualnie sięgnąć po suplementy specjalne takie jak np. Thyromine.

Podobne artykuły:

  1. Najlepsze środki odchudzające
  2. Tabletki odchudzające: poznaj najskuteczniejsze produkty z tej dziedziny
  3. Najlepsze środki na odchudzanie są już dostepne w Polsce!
  4. Poznaj trzy najskuteczniejsze preparaty na odchudzanie
  5. Skuteczne preparaty na odchudzanie: jakie to są?


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved