Najlepsze środki odchudzające

Posted under Suplementy na odchudzanie - autor: admin on niedziela 18 Grudzień 2011 at 13:05
Odchudzanie

Wszystkie środki odchudzające są jedynie dodatkiem do ćwiczeń i diety, ale nie znaczy to, że w ogóle nie działają. Ich działanie bywa co prawda oceniane bardzo różnie (sami dietetycy wygłaszają niejednokrotnie bardzo sprzeczne teorie), ale część , może nawet większość użytkowników dobrych preparatów wspomagających odchudzanie potwierdza ich działanie toteż trudno jednoznacznie skazywać na zapomnienie wszystkie dostępne na rynku środki. Owszem żaden z nich sam z siebie nas nie odchudzi, ale zdecydowana większość może nam wyraźnie pomóc. Kluczem jest jednak i w tym przypadku indywidualny dobór tych środków, bo nasze problemy z odchudzaniem bywają bardzo różne i miewają różne przyczyny. Dopasowanie środków odchudzających do tych przyczyn jest gwarantem sukcesu, niedopasowanie może skazać nas na niepowodzenie tzn. stosując ćwiczenia i dietę na pewno schudniemy, ale jeśli nie dopasujemy środków odchudzających schudniemy wolniej lub będziemy mieć z odchudzaniem nieco większe problemy. Zacznijmy może jednak od wyjaśnienia co nie pozwala nam schudnąć i co jest największą przeszkodą w odchudzaniu. Moim skromnym zdaniem istnieją dwie takie kluczowe przeszkody. Są nimi nadmierny apetyt i spowolniony metabolizm.

Nadmierny apetyt – jak nad nim zapanować

Nadmierny apetyt może wynikać z tego, że jesteśmy przyzwyczajeni do spożywania dużych ilości pokarmów, może też być skutkiem rozregulowania (w tym rozregulowania hormonalnego) naszego organizmu. Przechodząc na dietę musimy w pewnym stopniu ograniczyć ilość spożywanych posiłków a na pewno przemodelować je na nowo (zmniejszając ilość jednych składników odżywczych, wzbogacając pokarmy o inne). Nie jest to łatwe, bo organizm przyzwyczajony do konkretnego modelu żywienia przestawia się trudno na nowy. W tej sytuacji jedynym ratunkiem jest bardzo silna wola i konsekwencja, a pomocą są środki odchudzające mniej lub bardziej redukujące apetyt. Do najpopularniejszych należą błonnik, chrom i… Hoodia Gordonii. Ta ostatnia roślinka nie jest może tak znana jak chrom z błonnikiem, ale robi się o niej coraz głośniej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż Hoodia jest drogim składnikiem (jej pozyskanie wymaga sporych nakładów finansowych), a to sprawia, że i środki odchudzające z Hoodią nie należą do najtańszych – trudno więc by zrobiły furorę w sytuacji, w której błonnik czy chrom możemy kupić za przysłowiowe grosze.
Ale może nie warto jej kupować bo środki odchudzające z błonnikiem lub chromem załatwią sprawę nadmiernego apetytu? Niekoniecznie. Przede wszystkim pamiętajmy, że błonnik jest i tak już składnikiem zjadanych przez nas pokarmów, a z jego ilością nie należy przesadzać. Aby ograniczyć apetyt należałoby de facto „zapchać się” błonnikiem, co bynajmniej też nie jest żadnym rozwiązaniem. Jego wspomagające działanie jest więc często niewystarczające i z bardzo wieloma przypadkami łaknienia błonnik wcale sobie nie poradzi. Jeśli chodzi o chrom jego działanie polega na hamowaniu łaknienia na słodycze. Czasem to wystarczy. Niestety chrom nie działa na wszystkie stosujące go osoby. Wśród osób stosujących suplementację chromem pojawia się spory odsetek osób rozczarowanych – ta suplementacja jest więc dość kontrowersyjna, ale chrom oczywiście warto wypróbować, bo może nam pomóc.

Profesjonalne środki odchudzające

Najlepsze efekty daje jednak korzystanie z profesjonalnych środków odchudzających często polecanych również sportowcom. Środki te mają zaawansowane receptury. Ich skład jest często bardzo złożony i opiera się na najcenniejszych i najbardziej cenionych składnikach, których zadaniem jest nie tyle wspomaganie odchudzania ile wspomaganie pracy całego organizmu. Przykładem takiego środka jest wspomniany przeze mnie suplement o nazwie Acai Berry Select, ale to nie jedyny preparat, na jaki warto zwrócić uwagę. Bardzo wartościowe są Xanthandrene czy Hoodiadrene – one również wykorzystują różnego rodzaju substancje dzięki czemu odchudzanie odbywa się kompleksowo – tzn. z jednej strony uzyskujemy zahamowanie łaknienia, z drugiej poprawiamy metabolizm, a środki te często również intensyfikują oddziaływanie ćwiczeń.

Podobne artykuły:

  1. Jakie środki odchudzające są najskuteczniejsze?
  2. Najlepsze środki na odchudzanie są już dostepne w Polsce!
  3. Odchudzanie tabletki: poznaj dwa super skuteczne preparaty odchudzające!
  4. Odchudzające jagody Acai berry


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved