Odchudzanie – tabletki na pozbycie się nadwagi

Posted under Suplementy na odchudzanie, bezpieczne odchudzanie, sposoby na odchudzanie - autor: izabela on piątek 15 Styczeń 2010 at 23:06
Odchudzanie

Otyłość uważana jest za chorobę naszych czasów, a nawet za epidemię. Zwiększony dostęp do żywności w połączeniu z niską aktywnością fizyczną powoduje fatalne dla zdrowia skutki.  W organizmie gromadzi się tłuszcz, a najbardziej niebezpieczna dla zdrowia jest otyłość brzuszna. Przyjmuje się, że jeśli tkanka tłuszczowa obejmuje ponad 20% masy ciała mężczyzn i 25% masy ciała kobiet, wówczas mowa jest o patologicznej otyłości, z którą należy walczyć. Jest wiele sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Żaden z nich nie jest prosty i łatwy, ale zawsze pomocne będą na odchudzanie tabletki.

Otyłość to problem estetyczny. Tylko Danuta Rinn, znana z dobrego głosu, ale też nadmiernych okrągłości, mogła śpiewać: „kto ma tyle wdzięku co ja?”. I rzeczywiście, ona wdzięk miała, ale rzadko to się zdarza u „puszystej” pani, jak zwykło się eufeministycznie nazywać grubaski.

Ważniejsze jest jednak, że otyłość sprzyja zachorowaniom na różne choroby, co doprowadza statystycznie do większej umieralności we wczesnym wieku ludzi otyłych. Powiedzmy jasno: otyli żyją krócej. Dlatego należy wziąć się za siebie i przejść przez trudy odchudzania. Oczywiście, szybciej będą zadowalające efekty w przypadku niewielkiej nadwagi, ale zrzucenie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu kilogramów  jest możliwe. Nikt nie twierdzi, że odbędzie się to bezboleśnie, ale dzięki tabletkom na odchudzanie efekty terapii odchudzającej nastąpią wcześniej.

Chudnij zdrowo

Ważne jest, by do odchudzania przystąpić „z głową”. Diety restrykcyjne, np. dieta kopenhaska czy dieta 1000 kalorii  dają szybkie rezultaty, ale trzeba się sporo nagłodować i nacierpieć. I to nadaremnie, bowiem po zakończeniu głodówki utracone kilogramy szybko powrócą i to z nawiązką. Mowa tu o efekcie jo-jo, którego się boją wszyscy odchudzeni w przyspieszonym tempie. Zdrowe odchudzanie polega na wolnej utracie wagi, 0,5 – 1 kg tygodniowo. Taki spadek wagi gwarantuje po zakończonym odchudzaniu, że tłuszcz nie trafi z powrotem na swoje miejsce. Pod warunkiem, że nie powrócimy do nadmiernego objadania się. Jednak w czasie terapii uczymy się zdrowego odżywiania, nabywamy nowych nawyków żywieniowych i nie należy o nich później zapominać.

Pamiętać należy, że nawet w okresie  zwalczania nadwagi, trzeba dostarczać organizmowi niezbędnych składników. Brak witamin i mikroelementów może skutkować różnymi dolegliwościami, choćby wypadaniem włosów, częstymi przeziębieniami, krwawieniem dziąseł.

Dieta musi być niskokaloryczna, ale urozmaicona. Należy dziennie spożywać 5 posiłków, czyli co 3 – 4 godziny. Organizm przyzwyczajony do spalania kalorii zawsze w tym samym czasie łatwiej upora się z trawieniem. Oczywiście, dojadanie między posiłkami, zwłaszcza słodyczy i słonych przekąsek jest zakazane.

Niezbędna też jest dawka ruchu. Nie są to nawet intensywne ćwiczenia, niewskazane dla ludzi nieprzyzwyczajonych do wysiłku, zwłaszcza na diecie niskokalorycznej, ale wystarczy zwykły spacer, choćby w drodze do i z pracy. Z czasem wysiłek można zwiększać.

Suplementy diety na ograniczenie apetytu

Największym problemem dla osób odchudzających się jest walka ze stałym odczuwaniem głodu. Trudno przyzwyczaić się organizmowi do małych objętościowo posiłków. Rozepchany żołądek upomina się o więcej, co odczuwamy jako ssanie w żołądku. Z tego powodu zdarza się często niekontrolowana żarłoczność. Ktoś, kto cierpliwie znosił przez pewien czas niedogodności diety, nagle przestaje nad sobą panować i rzuca się na jedzenie, zaprzepaszczając szanse na szybką utratę wagi. Zdarza się też rezygnacja z diety i powrót do dawnych nawyków.

Na te problemy jest sposób. A są to suplementy diety, które , będąc niskokaloryczne lub całkowicie wydalane z organizmu, wypełniają żołądek, dając tym samym wrażenie sytości. Dzięki temu można przyjąć mniej kalorii bez odczuwania przykrego głodu. Oblicza się, że tylko dzięki tabletkom, które , pęczniejąc w żołądku, dają uczucie sytości, można schudnąć od pół kilograma do kilograma tygodniowo.

Tabletki i inne suplementy diety są bezpieczne dla zdrowia, jeśli tylko są kupowane ze sprawdzonego źródła. Są produkowane z naturalnych składników pochodzenia roślinnego, a ich skład stanowi głównie błonnik.

W czasie przebywania na diecie od czasu do czasu odczuwa się nieprzepartą chęć na coś słodkiego. Żeby zapanować nad apetytem na słodycze, należy przyjmować tabletki z chromem, który reguluje gospodarkę węglowodanową organizmu.

Tabletki – spalacze tłuszczu

Bezcenne dla osób odchudzających się są tzw, spalacze tłuszczu. Powodują one wzrost metabolizmu, przyspieszają spalanie tłuszczu, zamieniając go w energię cieplną. Są wśród nich naturalne termogeniki, jak np. zielona i czerwona herbata, imbir, pieprz, ostra papryka, ocet jabłkowy, liście morwy białej czy algi.

Ponadto są to tabletki z zawartością kofeiny, efedryny, L – karnityny, fenylopropanoloantiny(PPA), kwasu linolowego. Spalacze tłuszczu działają najefektywniej podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych.

5,0 k

Podobne artykuły:

  1. Najlepsza dieta odchudzająca – poznaj skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów
  2. Odchudzanie tabletki: poznaj dwa super skuteczne preparaty odchudzające!
  3. Tabletki na odchudzanie jako dodatek do diety hollywoodzkiej
  4. Tabletki odchudzające: poznaj najskuteczniejsze produkty z tej dziedziny
  5. Nauka przeciw nadwadze: fucoxanthin


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved