Poznaj sprawdzone sposoby na płaski brzuch

Posted under Jak nie przytyć, bezpieczne odchudzanie, sposoby na odchudzanie, Ćwiczenia odchudzające - autor: mirabelka on piątek 9 Kwiecień 2010 at 21:09
Odchudzanie

Bez płaskiego brzucha trudno mówić o zgrabnej sylwetce, nawet, jeśli możesz pochwalić się idealną wagą. Niestety, wystający brzuszek szpeci, nieładnie odznacza się przy wielu obcisłych i modnych strojach, nie mówiąc już o kostiumie kąpielowym. A że sezon plażowy już wkrótce się zacznie, poznaj skuteczne sposoby na płaski brzuch i zacznij działać już dziś!

Tłuszcz czy wzdęcia?

Na początek musisz ustalić przyczynę, dla której brzuszek nie jest idealnie płaski. Zacznij od sprawdzenia swojego BMI; jeśli przekracza prawidłową wartość, masz nadwagę i jej skutkiem ubocznym jest tkanka tłuszczowa na brzuchu. Tłuszcz w okolicach talii może być też związany z twoim typem figury. Niektóre z nas, przybierając na wadze, tyją w biuście i biodrach, zachowując wąską talię i figurę klepsydry. Inne natomiast mają szczupłe nogi i ramiona, za to wyraźnie zaokrąglony brzuszek. Choć jest to tycie typu męskiego, związana z nim figura jabłka występuje także u kobiet. Nie znaczy to, że musisz się na to godzić, jednak przy takim typie budowy ciała, uzyskanie płaskiego brzucha będzie wymagało więcej wysiłku. U wielu pan jednak nawet przy prawidłowej wadze pojawia się ten problem. Niestety, kobiety mają często skłonności do zaparć i gromadzenia wody w organizmie, a to prowadzi do wzdęć i wystającego brzucha. Z tym wszystkim pomogą się uporać sposoby na płaski brzuch. Są skuteczne także w odzyskaniu figury po ciąży.

Dieta na płaski brzuch

Nie jest to typowa dieta odchudzająca, choć jako efekt dodatkowy może odnotować utratę kilku kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że dieta ta eliminuje wiele niezdrowych produktów, które powodują tycie, a także zatrzymywanie wody w organizmie, co przekłada się na wyższą wagę. Nie trzeba w niej jednak liczyć kalorii. Oczywiście, jeśli masz problemy z nadwagą i chcesz się pozbyć zbędnych kilogramów, także możesz skorzystać z założeń tej diety, bo jest ona zgodna z normami racjonalnego i zdrowego odżywiania się. Musisz ją jednak wówczas wzbogacić o elementy diety redukcyjnej, czyli ograniczać kalorie. Jak wygląda dieta na płaski brzuch? Podstawowa zasada to jedzenie często małych porcji; idealne byłoby spożywanie pięciu a nawet sześciu małych posiłków dziennie. To optymalna liczba, która sprawia, że układ trawienny prawidłowo funkcjonuje. Trzeba też zrezygnować z produktów, które mogą doprowadzić do wzdęć. Zwykle są to tłuste i ciężkostrawne dania smażone. Należy też wyeliminować sól, jaka prowadzi do zatrzymywania w organizmie wody. Nie wystarczy tylko nie solić jedzenia. Należy unikać też gotowych dań, o w nich jest mnóstwo soli, z której obecności nawet nie zdajemy sobie sprawy. Zamiast tego warto używać różnych ziół i innych przypraw. Konieczne jest też picie dużej ilości płynów. Nie musi to być woda mineralna, dobrze działają też napary z ziół i zielona herbata, która korzystnie wpływa na trawienie. Ważne, by w diecie na płaski brzuch było dużo błonnika. Dlatego warto do potraw dodawać otręby, a także spożywać dużo złożonych węglowodanów, takich jak razowe pieczywo czy wypieki z brązowej mąki – we wszystkich tych produktach jest błonnik. Cenne są też warzywa i owoce, a szczególnie jabłka, niwelujące problem wzdęć.

Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Aby brzuch był płaski, musimy regularnie ćwiczyć. Ćwiczenia aerobowe pozwolą spalić tłuszcz, natomiast pozostałe służą wymodelowani sylwetki. Świetnie sprawdzają się zwykłe brzuszki, jednak trzeba zadbać o ich prawidłowe wykonanie, by pracowały rzeczywiście mięśnie brzucha – przy złej technice obciążamy nadmiernie kręgosłup, a szczególnie jego szyjny odcinek. Brzuszki muszą być też urozmaicone, bo brzuch ma różne typy mięśni. Ważne, by oprócz mięśni prostych stymulować też mięśnie skośne, modelujące boki. Dzięki temu brzuch rozwija się harmonijnie. W kolejnym etapie można też wprowadzić ćwiczenia z obciążeniem, dostosowanym do naszych możliwości. Osoby zaawansowane mogą też skorzystać z rewelacyjnego programu treningowego, jakim jest tak zwana Szóstka Weidera. Jest to bardzo wymagający, ale i skuteczny trening. Brzuch można trenować zarówno w domu jak i na siłowni, ćwicząc na maszynach i wykorzystując różne typy ławeczek. W klubie fitness znajdziemy też zajęcia nazywające się ABT, które pomagają kształtować wygląd tej części ciała. Ważne, by ćwiczyć regularnie, a efekty na pewno się pojawią i będą satysfakcjonujące.

4,33k

Podobne artykuły:

  1. Czy są skuteczne sposoby na płaski brzuch?
  2. Dieta na płaski brzuch – sprawdzona metoda na zgrabną sylwetkę.
  3. Najskuteczniejszy trening na płaski brzuch
  4. Poznaj zasady skutecznego odchudzania i zapomnij o nadwadze na zawsze
  5. Najlepsza dieta odchudzająca – poznaj skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved