Skuteczna i smaczna dieta odchudzająca

Posted under bezpieczne odchudzanie, sposoby na odchudzanie - autor: mirabelka on sobota 21 Listopad 2009 at 04:55
Odchudzanie


Odchudzenie kojarzy się zwykle z wyrzeczeniami. Radykalne ograniczenie kalorii, walka z uczuciem głodu, rezygnacja z ulubionych przysmaków. Jednak to nieprawda, że dietetyczne jedzenie musi być mdłe, nudne i niesmaczne. Jedną z najskuteczniejszych diet odchudzających jest dieta grejpfrutowa.

Grejpfrut a odchudzanie – naukowcy dietetycy, którzy badali ten temat sami byli zaskoczeni rezultatami. Chętnych do udziału w eksperymencie podzielono na dwie grupy. W każdej znalazły się osoby z podobnym poziomem nadwagi. Obie grupy przez trzy miesiące żywiły się wedle tych samych założeń dietetycznych. Z jedną różnicą: uczestnicy jednej z grup do każdego posiłku zjadali połówkę grejpfruta. Po zakończeniu eksperymentu okazało się, że schudli dużo więcej. Różnice w utracie kilogramów wynosiły nawet 5 kilogramów!

Grejpfruty, podobnie jak inne owoce cytrusowe mają wiele składników ważnych dla funkcjonowania ludzkiego organizmu. Przede wszystkim przyspieszają przemianę materii, wpływają także na regulację procesów trawiennych. Pomagają także obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Grejpfruty mają wysoką zwartość błonnika, który pęczniejąc w żołądku hamuje uczucie głodu, reguluje także pracę jelit. dodatkowo, dzięki cytrusom minimalizujemy ryzyko nowotworów – odpowiada za to d-limonen. Inne składniki zmniejszają ryzyko miażdżycy i choroby wieńcowej. Jedzenie grejpfrutów poprawia także odporność, mają one wysoką zawartość witaminy C oraz ważnego dla organizmu beta karotenu.

Jak zmaksymalizować korzyści z jedzenia cytrusów? Przede wszystkim warto pamiętać, że najlepsza jest urozmaicona dieta – wszelkie próby eliminacji większości rodzajów jedzenia prowadzą do efektu jo jo.  Optymalna metoda to zmniejszenie dziennej dawki kalorii o 15% oraz spożywanie do każdego posiłku połówki grejpfruta. Co ciekawe, efekty odchudzające cytrusów są silniejsze, jesli połączymy je z tłuszczami, które przyśpieszają wchłanianie niektórych składników. Dlatego warto do diety włączyć też oliwę z oliwek. Dobrym pomysłem jest przyrządzanie sałatki z kawałkami piersi kurczaka i cząstkami grejpfruta, skropionej dobrą oliwą. To smaczne i sycące danie, które pomaga schudnąć. Warto też pić sok grejpfrutowy, najlepiej zmieszany pół na pół z wodą.

2,2k

Podobne artykuły:

  1. Najlepsza dieta odchudzająca – poznaj skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów
  2. Dieta Duncana – skuteczny sposób na trwała utratę zbędnych kilogramów
  3. Dieta kopenhaska – o co tu chodzi
  4. Dieta na płaski brzuch – sprawdzona metoda na zgrabną sylwetkę.
  5. Odchudzające jagody Acai berry


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved