Super jedzenie: jagoda Acai

Posted under Suplementy na odchudzanie - autor: a.m. on niedziela 25 Wrzesień 2011 at 20:23
Odchudzanie

Jagoda Acai, nazywana też z czasem z angielskiego Acai berry, jest egzotyczną ciemną jagodą rosnącą daleko w Amazonii. W zasadzie można by uznać ją a odpowiednik naszych czarnych jagód albo aronii i choć wartość odżywcza tych owoców jest pod pewnymi względami porównywalna – różnią się one zawartością poszczególnych składników przez co mają też dość zróżnicowane właściwości. Jagody same w sobie są bardzo zdrowe, ale są owocami sezonowymi, poza tym nie wszystkie u nas rosną. W sezonie warto zajadać się świeżymi owocami, poza sezonem … cóż… w uzasadnionych przypadkach może warto posłużyć się suplementacją. Jakie to przypadki? Na przykład chęć zwiększenia antyoksydacyjnej ochrony. Jagoda Acai nadaje się do tego celu idealnie, nadaje się tym bardziej, że dostępna jest u nas pod co najmniej kilkoma postaciami tj. w co najmniej kilku dobrych suplementach. Jedno małe wyjaśnienie: jakie suplementy można uznać za dobre? Takie, które faktycznie zawierają wyciąg z jagody (są certyfikowane przez pewne instytucje np. FDA) i takie, których producent udziela pełnych informacji co do składu. Niestety na naszym rynku jest też sporo takich specyfików, o których nie wiemy praktycznie nic – tych radziłabym unikać jak ognia.
Pozostałe jednak warto wypróbować, a to dlatego, że:

Jagoda Acai jest wartościowym źródłem białka

Co prawda nie zawiera go wcale w ilościach większych niż znajdują się w jajku (jak twierdzą niektórzy sprzedawcy suplementów), ale ma go całkiem dużo. Zawarte w Acai aminokwasy są z jednej strony budulcem dla naszych, ludzkich białek (czyli tkanek) z drugiej strony są też cennymi regulatorami, bo wchodzą też w skład hormonów, enzymów i im podobnych związków, które zarządzają ludzkim organizmem.

Acai wzmacnia układ odpornościowy

To z kolei sprawia substancja o nazwie beta – sisterol. Dzięki niemu jagodzie Acai przypisywane jest działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Do tego dochodzi cały arsenał witamin i minerałów, co z kolei przekłada się na lepsze odżywienie organizmu i zapewnienie mu lepszych warunków do codziennego funkcjonowania w stanie permanentnego stresu i generalnie sporych obciążeń psycho-fizycznych (w zasadzie nie ma więc powodu dziwić się dlaczego na punkcie jagody Acai tak bardzo oszaleli Amerykanie).

Jagoda Acai jest źródłem cennych kwasów tłuszczowych

Przy czym ważne jest to, że zawiera ich naprawdę sporo łącznie z bardzo ważnymi kwasami Omega – 3. Generalnie to bardzo oleista jagoda, pozyskiwanym z niej olejkiem leczy się problemy trawienne (np. biegunki), ale to w Amazonii, a u nas? Bogactwo kwasów Omega 3 wpływa przede wszystkim pozytywnie na serce i cały układ naczyniowo – sercowy. Jest też generalnie niezłym uzupełnieniem tychże kwasów, których nagminnie brak w diecie współczesnego, zabieganego człowieka.
Oprócz kwasów Omega 3 na serce, a w zasadzie na naczynia krwionośne, bardzo pozytywnie wpływają związki o nazwie antocyjaniny – wzmacniają one naczynia i poprawiają ich pracę.
Jak widać dzięki Acai mamy zapewnioną niemal kompleksową ochronę.

A może kompleksową? To możliwe, Acai uważana jest bowiem za jedno z najcenniejszych źródeł antyoksydantów, a to, jak zapewne wiecie, stawia ją bardzo wysoko wśród pokarmów zabezpieczających nasz organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.
Czego chcieć więcej? Może tańszej jagody? Może i tak, choć jagoda Acai w Acai Pure od Health Spark jest całkiem przystępna cenowo. Droższą Acai Berry Select warto wykorzystać w odchudzaniu, jeśli zaś chodzi o Acai Berry 900 ? Cóż – tej akurat nie polecam, bo pomimo usilnych chęci nie udało mi się ustalić kto ten suplement wyprodukował i co znajduje się w jego składzie. W przypadku Acai Berry Select i Acai Berry Pure wszystko jest jasne.

Podobne artykuły:

  1. Odchudzające jagody Acai berry
  2. Acai Berry – jagody, które leczą i odchudzają
  3. Acai berry – czy warto?
  4. Czy Acai Bery to rzeczywiście tak skuteczny środek odchudzający? Poznaj go bliżej!
  5. Acai Berry: twoja naturalna metoda odchudzania


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

© Copyright 2022 Ćwiczenia odchudzające All Rights Reserved